تبلیغات
تولدی دوباره - سنت‌های دوازده‌گانه معتادان گمنام

تولدی دوباره

برای همه اونایی که می خوان زندگی کنن

سنت‌های دوازده‌گانه معتادان گمنام

 

ما آنچه را كه داریم فقط با مراقبت كامل می‌توانیم حفظ كنیم و همانطور كه آزادی فردی ما از قدمهای دوازده‌گانه سرچشمه می‌گیرد، به همان صورت آزادی گروه نیز به سنت‌های ما بستگی دارد.

تا زمانی كه پیوندهایی كه ما را به یكدیگر متصل می‌كند از آنچه كه ما را از هم جدا می‌نماید محكمتر باشد، همه‌ چیز به خوبی پیش خواهد رفت.

1- منافع مشترك ما بایست در رأس قرار گیرد. بهبودی شخصی به وحدتN.A. بستگی دارد.

 

2- در ارتباط با هدف گروه ما تنها یك مرجع نهایی وجود دارد، خداوندی مهربان كه به گونه‌ای ممكن خود را در وجدان گروه بیان كند. رهبران ما فقط خدمتگزاران مورد اعتماد ما می‌باشند، آنها حكومت نمی‌كنند.

3- تنها لازمه عضویت، تمایل به قطع مصرف است.

4- هر گروه بایست مستقل باشد باستثناء مواردی كه بر گروههای دیگر و N.A در كل اثر بگذارند.

5- هر گروه فقط یك هدف اصلی دارد، رساندن پیام به معتادی كه هنوز در عذاب است.

6- یك گروه N.A هرگز نبایست هیچ مؤسسه مرتبط و یا هر سازمان خارجی را تأئید و یا در آنها سرمایه‌گذاری كند، یا نام N.A را  به آنها عاریت دهد، مبادا مسائل مالی، ملكی و شهرت، ما را از هدف اصلی خود منحرف سازد.

7- هر گروه N.A میبایست كاملاً متكی به خود باشد و كمكی از خارج دریافت نكند.

8- معتادان گمنام بایست همیشه غیرحرفه‌ای باقی بماند، اما مراكز خدماتی ما می‌توانند كارمندان مخصوصی استخدام كنند.

9- N.A تحت این عنوان، هرگز نبایست سازماندهی شود، اما ما می‌توانیم هیئت‌های خدماتی  یا كمیته‌هایی تشكیل دهیم كه مستقیماً در برابر كسانی كه بدانها خدمت می‌كنند، مسئول باشند.

10- معتادان گمنام، هیچ عقیده‌ای در مورد مسائل خارجی ندارد و نام N.A هرگز نبایست به مباحث اجتماعی كشانده شود.

11- خط مشی روابط عمومی ما بنا بر اصل جاذبه است تا تبلیغ، ما لازم است همیشه گمنامی شخصی خود را در سطح مطبوعات، رادیو و فیلم حفظ كنیم.

12- گمنامی، اساس روحانی تمام سنت‌های ما است و همیشه یادآور این است كه اصول را به شخصیت‌ها ترجیح دهیم.

درك این سنت‌ها به مرور و به آهستگى براى ما امكان‌پذیر خواهد شد. ما از راه صحبت با اعضاء و تماس با دیگر گروه ها، اطلاعاتى كسب مى‌كنیم ، امّا معمولاً پس از شروع فعالیّت در كارهاى خدماتى است كه كسى به ما خواهد گفت: "بهبودى هریك از ما به وحدت NA بستگى دارد." این وحدت به كیفیت پیروى ما ازسنت‌های مان مربوط است. سنت‌هاى دوازده‌گانه NA غیر قابل دستكارى است. آنها رهنمودهایى هستند كه جمعیّت ما را آزاد و زنده نگاه مى‌دارند.

با پیروى از این رهنمودها، در ارتباط با دیگران و اجتماع، از بسیارى از مشكلات اجتناب خواهیم كرد. این، بدان معنى نیست كه سنت‌هاى ما تمام مشكلات را از میان بر مى‌دارند. ما در هر صورت باید با مسائلى كه پیش مى‌آیند، نظیر مشكلات ارتباطى، اختلاف سلیقه، مباحثات داخلى و مسائل مربوط به افراد و گروه‌هاى خارجى، روبرو شویم، امّا در هر صورت ما وقتى اصول‌مان را رعایت مى‌كنیم، از بعضى از دردسرهایى كه این مسائل به وجود مى‌آورند جلوگیرى به عمل خواهیم آورد.
بسیارى از مشكلات ما، همان هایى هستند كه اعضاى اوّلیه ما هم با آن ها روبرو بوده‌اند و تجربیاتى كه آن ها به سختى بدست آوردند، باعث تولد سنت‌ها شده است. تجربه به ما نشان داده است كه این اصول امروزه همان اعتبارى را دارند كه درشروع داشته‌اند. سنت‌های مان ما را در برابر فشارهاى داخل و خارج كه ممكن است باعث نابودی مان شود، حفظ مى‌كنند. آن ها رشته‌هاى واقعى پیوند ما هستند و فقط با درك و اجرای شان است كه كاربرد پیدا مى‌كنند.
خدایا، من عشق به تو را هم از تو می خواهم وعشق به عاشقانت را وعشق رابه هر كاری كه مرا به تو نزدیك كند

فاطمه عبودی


آخرین پست ها


آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :